Agnes Merkezleri ve Randevu Almak İçin

Doktorlar İçin

AGNES SİSTEMİ

Göz Çevresi Kırışıklıkları

AGNES SİSTEMİ

SİVİLCE TEDAVİSİ

Sivilce tedavisi öncesi sonrası görüntüleri

Agnes ile Sivilce Sorununu Arkanızda Bırakın!

 • Sivilce problemini dermatolojik tedavi kapsamında ilaç kullanımı yoluyla çözmek istemeyenler ve genel sağlık durumu ilaç tedavisine uygun olmayan hastalar için alternatif çözüm sunar.
 • Hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlayan Agnes uygulaması medikal estetik alanında en yeni teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.
 • Uzun yıllar boyunca sivilce problemi çeken hastalara yenilikçi ve istikrarlı bir iyileşme sağlamayı hedefleyen Agnes tedavisi radyofrekans sistemi kullanımı ile gerçekleştirilir.
 • 3 seans sonrasında sivilce problemine karşı gözle görülür gelişme ve cilt dokusunda değişim sağlanır.
 • Tedavi süreci kısa olduğu için sivilcelere hızlı çözüm sunmakla beraber, tedavi sonrasında sivilce probleminin tekrarlanma oranını da azaltır.
 • Epidermal katmanda, yani cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmaksızın, cildin alt katmanında yer alan ve sivilce probleminin kaynağı olan yağ bezlerinin yok edilmesi yoluyla tedaviyi gerçekleştirir.
 • Yağ bezlerinin yok edilmesi ile sivilce problemi kronik hale gelmiş hastalarda sivilce oluşumlarının önlenmesi mümkün hale gelir.
 • Sivilce tedavisinde yağ bezlerinin yok edilmesini sağlayan Agnes uygulaması göz altı torbalarının giderilmesinde ve göz kapağı kırışıklıklarının iyileştirilmesinde de etki gösterir.
siviceler nasıl geçer
Aknes Merkezleri ve Randevu Almak İçin...
Aknes Merkezleri ve Randevu

Sivilcelere Agnes çözümü güvenli midir?

 • Sistemde yer alan mikro iğneler, radyofrekans enerjisinin cildin üst tabakasına zarar vermeden cilt altı dokulara etkili bir şekilde iletilmesine yönelik olarak, mikro-anatomi alanında gerçekleştirilen klinik çalışmalar sonrasında geliştirilmiştir.
 • Cildin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak üretilen radyofrekans sistemi FDA onaylıdır.
 • Sistem hekimler açısından da avantaja sahiptir ve uygulama sırasında güvenlik kontrolü sağlar.
sivilce tedavisi, göz çevresi problemlerinin tedavisi

Agnes uygulaması sonrasında yan etki görülür mü?

Uygulamanın sonrasında hastayı zorlayıcı yan etkiler ortaya çıkarmaması tedavinin en önemli avantajlarından birisidir. İşlem sonrasında uygulamanın gerçekleştirildiği alanda hafif kızarıklık görülmesi ve hafif şişlikler oluşması normaldir. Sivilceler üzerinde kabuklanma olabilir. Kabuklar elle koparılmamalı, kısa süre içerisinde kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir.

“Sivilcelere çözüm konusunda hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlayan Agnes uygulaması medikal estetik alanında en son teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.”

Sivilce neden olur?

Sivilce kaynağını yağ bezlerinden alır. Yağ bezleri cildin işleyişinin bir parçası olarak deride görev alır ve hormon seviyelerinde yaşanan artışlara bağlı olarak büyür. Büyüyen yağ bezi sebebiyle artan sebum salgısı sonucunda gözeneklerde kir ve ölü hücreler toplanır. Bu tıkanıklık da iltihap oluşumunu tetikler. Ergenlik dönemi, yağ bezlerine etki eden hormonların salgılandığı bir süreç olduğu için sivilcelenme probleminin şiddetli bir şekilde yaşandığı bir zaman dilimidir. Ergenlik dönemini birçok yaşıtı gibi sivilce problemi yaşamadan geçiren kişiler de vardır. Bunun sebebi sivilce probleminin arkasında genetik özelliklerin ve kişinin cilt yapısının da rol oynamasıdır. Yağ bezlerinin konum olarak yoğun olduğu vücut bölgeleri olması dolayısıyla, sivilcelenmenin yaygın şekilde ortaya çıktığı alanlar; yüz, omuz ve sırttır. Yüze bakıldığında ise alın, çene hattı ve yanaklar sivilcelerin en sık görüldüğü bölgelerdir.

Akne sivilce tedavisi öncesi sonrası

Agnes ile sivilce tedavisinin ne denli etkili olduğu yukarıdaki tedavisinden önceki ve sonraki görüntüden gözlemlenmektedir.

Cilt bakımı ve temizliği ile sivilce tedavisi

Sivilce tedavisinde cilt temizliği ve bakımı yüzü günde birkaç kere yıkamak ile sağlanamamaktadır çünkü sivilceye yol açan dokular cildin yüzeyinde yani, yıkanılan ve temizlenen alanda değil cildin alt katmanlarında yer alır. Medikal estetik kliniklerinde gerçekleştirilen ve cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan cilt bakımı uygulamaları sorunun önlenmesinde etkili olabilmekte ve sivilce tedavisine eşlik edebilmektedir. Özellikle yağlı cilt tipine sahip kişilerde, gözeneklerin cilt bakımı uygulamaları ile belirli aralıklarla temizlenmesi tedavi sürecine katkı sağlayabilmektedir.

Beslenme alışkanlıkların sivilceler üzerindeki etkisi

Sivilce oluşumu ve beslenme arasındaki ilişkiye bakıldığında, yağlı yiyeceklerin kişide doğrudan sivilce oluşumuna yol açacağını söylemek yanlıştır. Doğru olan bilgi, tüketilen yiyeceklerin ve içeceklerin vücudun genel işleyişini etkileyen çok önemli faktörler olmasıdır. Vücudun sindirim sürecine giren besinler vücuttaki hormon seviyelerini etkileme kapasitesine sahip olduğu için yağ bezlerinin büyümesine sebep olabilirler. Ancak, sivilce problemi arka planında genetik özelliklerin de belirleyici olduğu bir cilt rahatsızlığı olduğu için belirli besinlerin herkeste aynı şekilde sivilceye sebep olacağı da söylenememektedir. Bu açıdan sivilce, kişinin genetik altyapısının ve yaşam tarzının (stres, beslenme vb.) hormon seviyelerinde yarattığı etkinin birleşimden doğan bir sürecin sonucu olmaktadır.

“Uzun yıllar boyunca sivilce problemi çeken hastalara yenilikçi ve istikrarlı bir iyileşme sağlamayı hedefleyen Agnes tedavisi radyofrekans sistemi kullanımı ile gerçekleştirilir.”

Sivilce oluşumunda hormonların etkisi

Birçok konuda olduğu gibi sivilce problemi hakkında da toplumda kulaktan kulağa yayılan bilgiler vardır ama bu bilgilerin bazılarının doğruluğu hala tartışmalıdır. Örneğin, sivilce oluşumunun ve sivilcelerin artışının yağlı yiyecekler ile doğrudan bir bağlantısı olduğunun düşünülmesi sivilce problemi hakkında yaygın şekilde yanlış bilinen noktalardan birisidir. Aynı şekilde kişinin kirli olması ve sivilce arasında doğrudan bir bağlantı yoktur. Sivilce oluşurken ana sorun ve sivilceye yol açan etken doğrudan kir değildir, gözeneklerin kiri ve ölü hücreleri tutacak kadar genişlemiş olmasıdır. Gözeneklerin bu seviyede genişlemiş olmasının sebebi ise hormonlara bağlı olarak yağ bezlerinin büyümesi ve normalden daha fazla sebum salgılamasıdır.

Evde sivilce tedavisi

Sivilcelere çözüm amaçlı olarak “evde uygulanabilir yöntemler” kapsamında dilden dile ve günümüzde internet aracılığıyla yayılan sivilce ve siyah nokta giderici maske tarifleri vardır. Limon suyu, çilek, portakal gibi sitrik ve folik asit içeren sebzelerin ve meyvelerin; yoğurt, yumurta akı, toz şeker, bal, yulaf, tarçın gibi hayvansal ve bitkisel besinlerin; çay ağacı, gül, badem, Hindistan cevizi gibi yağların malzeme olarak kullanılmasıyla birçok farklı birleşim oluşturulmakta ve maske tarifi olarak paylaşılmaktadır. Aktif sivilceleri gidermek ve sivilce oluşumunu önlemek için başvurulan tarifler kadar sivilce sonrası kalan izlerin iyileştirilmesi ve giderilmesi amacıyla önerilen tarifler de vardır.

“Bir cilt rahatsızlığı olan sivilce (akne) problemine yönelik daha doğru ve etkili tedavi yöntemlerini uygulayabilmek için hastanın kendi deneysel süreçleri ile rahatsızlığı iyileştirmeye çalışmasındansa bir hekime başvurması çok daha doğru bir yaklaşımdır.”

Evde sivilce ve siyah nokta giderici cilt bakım uygulamaları

Seçilen temel malzemelerin belirli ölçülerde bir araya getirilip karıştırılması ile hazırlanan maskelerin uygulanma mantığı cilde sürülerek belli süre bekletildikten sonra durulanmasına dayalıdır. Evde yapılabilen ve uygulanabilen sivilce maskelerinin belirli süre aralıklarla tekrarlanması ile sivilcelerin giderilmesi ve yeni sivilce oluşumlarının önlenmesi amaçlanır.

Evde yapılabilecek olan cilt bakım uygulamaları ile sivilce problemine çözüm!

Gerek dermatoloji, gerek medikal estetik sivilcelere, sivilce izlerine ve siyah noktalara çözüm amaçlı birçok tedavi seçeneğini hastalara sunmaktadır. Bir cilt rahatsızlığı olan sivilce (akne) problemine yönelik daha doğru ve etkili tedavi yöntemlerini uygulayabilmek için hastanın kendi deneysel süreçleri ile rahatsızlığı iyileştirmeye çalışmasındansa bir hekime başvurması çok daha doğru bir yaklaşımdır. Kişinin cildine uygulamayı deneyeceği tariflerde alerji riskini değerlendirmesi ve bu gibi girişimler öncesinde bir hekime danışması da her zaman faydalıdır. Sivilce problemi hakkında kulaktan dolma bilgiler ile denenen sivilce tedavileri hakkında asıl dikkat edilmesi gereken nokta ise, uygulamaların istenilen sonuçları vermeme ihtimali dışında var olan cilt rahatsızlığına yarardan daha çok zarar getirebilir olmasıdır.

Sivilcelere Agnes çözümü sağlayan tedavinin fiyatı

Sivilce problemine çözüm sağlayan Agnes tedavisine ilişkin merak edilen soruların cevaplarına yer verdiğimiz internet sitemizde hem yasal açıdan, hem de her tedavinin kişiye özel planlanması yaklaşımımıza bağlı olarak fiyat bilgisine yer verilememektedir. Başvurmayı düşündüğünüz tedavi uygulamaları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ya da muayene randevusu almak için … numaralı telefon numarasını arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.