Agnes Merkezleri ve Randevu Almak İçin

Öncesi & Sonrası

AGNES SİSTEMİ

Sivilce ve İzleri Tedavisi

AGNES SİSTEMİ

Gıdı ve Boyun Estetiği

AGNES SİSTEMİ

Göz Altı Torbaları

AGNES SİSTEMİ

Siringoma Tedavisi

AGNES SİSTEMİ

GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIKLARI

Göz Altı Kırşıklıkları Tedavisi Öncesi Sonrası

Göz çevresi kırışıklarına Agnes tedavisi.

Göz çevresinde ortaya çıkan sarkma ve kırışıklıklar kişiyi yorgun ve olduğundan daha yaşlı gösteren bu açıdan da yüz estetiğini olumsuz yönde etkileyerek kişiye memnuniyetsizlik veren cilt oluşumlarıdır. Yaşlanma süreçleri başladığında cilde parlaklığını, esnekliğini ve bu sayede sağlıklı görünümünü veren kolajen ve elastin sentezi işleyişleri yavaşlamaktadır. Zamanın ve tekrarlayan mimiklerin etkisi ile ortaya çıkması kaçınılmaz olan ve en çok kırışıklıklar ve sarkmalar ile kendisini belli eden yaşlanma belirtilerinin estetik ameliyatlar ile toparlanması ve kişiye gençleşme sağlanması mümkündür. Ancak, estetik ameliyatlar genel anestezi altında yapılması ve cerrahi açıdan bölgeye giriş yapabilme amaçlı kesi gerektirmesi sebebiyle hastaların ilk tercihi olmamaktadır. Estetik ameliyatların, operasyon süreci sonrasında belirli bir iyileşme ve istirahat süresi gerektirmesi de hastaların sosyal hayatlarından geri kalmadan daha pratik, daha hızlı ve daha kolay yollara başvurma arayışını tetiklemektedir. Medikal estetik alanında sunulan uygulamalar bu yaklaşıma sahip hastalara alternatif çözümler sağlamaktadır. Göz çevresi kırışıklıklarına ve sarkmalarına Aknes çözümü hastanın giderilmesini istediği estetik problemlerde gözle görülür değişim sunmaktadır. Ancak, ileri düzeyde yaşlılık belirtilerine sahip ve özellikle 50 yaş üzeri hastalarda cerrahi ameliyata başvurmak gerekebilmektedir.

Aknes Merkezleri ve Randevu Almak İçin...
Aknes Merkezleri ve Randevu

 • Medikal estetik kapsamında yer alan göz çevresi kırışıklıklarına Aknes çözümü, sorunu ameliyat ile çözmek istemeyenler ve genel sağlık durumu ameliyata uygun olmayan hastalar için alternatif çözüm sunar.
 • Göz çevresinde görülen kırışıklıklara ve sarkmalara çözüm konusunda hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlayan Aknes uygulaması medikal estetik alanında en yeni teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.
 • Göz çevresinde kırışıklık ve sarkıklık problemi çeken hastalara yenilikçi ve istikrarlı bir iyileşme sağlamayı hedefleyen Aknes tedavisi radyofrekans sistemi kullanımı ile gerçekleştirilir.
 • 3 seans sonrasında göz çevresi kırışıklıklarına karşı gözle görülür gelişme ve sarkmış cilt dokusunda değişim sağlanır.
 • Tedavi süreci kısadır ve göz çevresi kırışıklıklarına hızlı çözüm sunar.
 • Göz çevresi kırışıklıklarına Aknes çözümü, epidermal katmanda, yani cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmaksızın, cildin alt katmanında kolajen ve elastin sentezi mekanizmalarının harekete geçirilmesi yoluyla tedaviyi gerçekleştirir.
 • Uygulamanın etkileri ilk ay içerisinde ortaya çıkmaz, hücrelerin bölgede faaliyete geçmesi sonrasında sonuçlar dışarıdan bakıldığında gözle görülür hale gelir.
 • Göz kapağı kırışıklıklarına yönelik Aknes tedavisinde cilt altında yeni kolajen sentezi tetiklenir ve bölgenin kendini yenilemesi sağlanır.
 • Göz çevresi kırışıklıklarına ve sarkmalarına yönelik Aknes tedavisinde cilt altında yeni kolajen sentezi tetiklenir ve bölgenin kendini yenilemesi sağlanır.
 • Göz çevresi kırışıklıklarına karşı Aknes çözümü ile elde edilen sonuçlar doğal bir görünüme sahiptir.
 • Göz çevresi kırışıklıklarının iyileştirilmesinde etki gösteren Aknes uygulaması göz altı torbalarının, göz altı morluklarının, göz altı yağ bezelerinin giderilmesinde de kullanılır. Ayrıca sivilce tedavisinde yağ bezlerinin yok edilmesini sağlar.

Uygulama güvenli midir?

 • Sistemde yer alan mikro iğneler, radyofrekans enerjisinin cildin üst tabakasına zarar vermeden cilt altı dokulara etkili bir şekilde iletilmesine yönelik olarak, mikro-anatomi alanında gerçekleştirilen klinik çalışmalar sonrasında geliştirilmiştir.
 • Cildin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak üretilen radyofrekans sistemi FDA onaylıdır.
 • Sistem hekimler açısından da avantaja sahiptir ve uygulama sırasında güvenlik kontrolü sağlar.
“Medikal estetik kapsamında yer alan göz çevresi problemlerine Aknes çözümü, göz çevresi problemlerini ameliyat ile çözmek istemeyenler ve genel sağlık durumu ameliyata uygun olmayan hastalar için alternatif çözüm sunar.”

Ne gibi yan etkiler söz konusu?

Uygulamanın sonrasında hastayı zorlayıcı yan etkiler ortaya çıkarmaması tedavinin en önemli avantajlarından birisidir. İşlem sonrasında uygulamanın gerçekleştirildiği alanda hafif kızarıklık görülmesi ve hafif şişlikler oluşması normaldir. Göz çevresinde çok ufak kabuklanmalar olabilir. Kabuklar elle koparılmamalı, kısa süre içerisinde kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir.

Göz kapağında sarkma ve göz çevresinde oluşan kırışıklıklar neden olur?

İnsan cildine parlaklığını, esnekliğini ve pürüzsüzlüğünü sağlayan ana mekanizmalar kolajen ve elastin sentezleridir. Bebeklikten ergenliğe, ergenlikten yetişkinliğe ve yetişkinlikten yaşlılığa geçilirken zamanın etkisi ile bu mekanizmaların işleyişi gençlik yıllarındaki kadar verimli işlememeye başlar. Vücutta cildi sağlıklı tutan işleyişin etkilerinin azalmasına, yer çekimi ve tekrarlayan mimikler eklendiğinde sonuç cilt dokusunda kaçınılmaz şekilde oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar olur.

Göz çevresi için evde gerçekleştirilen doğal maske uygulamalarında ne kullanılır?

Göz çevresi problemlerine çözüm amaçlı olarak “evde uygulanabilir yöntemler” kapsamında dilden dile ve günümüzde internet aracılığıyla yayılan göz çevresi kırışıklığı, göz altı torbalanması, göz altı morluğu ve göz altı yağ bezesi giderici maske tarifleri vardır. Elma salatalık, patates, soğan gibi sebzelerin ve meyvelerin; yoğurt, yulaf, tarçın gibi hayvansal ve bitkisel besinlerin; lavanta, limon kabuğu, jojoba, aloe vera gibi yağların ve yeşil, siyah ve papatya olmak üzere çayların malzeme olarak kullanılmasıyla birçok farklı birleşim oluşturulmakta ve maske tarifi olarak paylaşılmaktadır.

“Estetik ameliyatların, operasyon süreci sonrasında belirli bir iyileşme ve istirahat süresi gerektirmesi de hastaların sosyal hayatlarından geri kalmadan daha pratik, daha hızlı ve daha kolay yollara başvurma arayışını tetiklemektedir.”

Göz çevresi için evde gerçekleştirilen doğal maske uygulamaları nasıl yapılır?

Seçilen temel malzemelerin belirli ölçülerde bir araya getirilip karıştırılması ile hazırlanan maskelerin uygulanma mantığı cilde sürülerek belli süre bekletildikten sonra durulanmasına dayalıdır. Evde yapılabilen ve uygulanabilen göz çevresi maskelerinin belirli süre aralıklarla tekrarlanması ile göz çevresi kırışıklıklarının, göz altı torbalarının, göz altı yağ bezelerinin ve göz altı morluklarının iyileştirilmesi amaçlanır.

Evde gerçekleştirilen maske uygulamaları göz çevresi kırışıklıklarının çözümünde etkili midir?

Gerek dermatoloji, gerek medikal estetik göz çevresi kırışıklıklarına, göz altı torbalarına, göz altı yağ bezelerine ve göz altı morluklarına çözüm amaçlı birçok tedavi seçeneğini hastalara sunmaktadır. Göz çevresinde görülen cilt rahatsızlıklarına yönelik daha doğru ve etkili tedavi yöntemlerini uygulayabilmek için hastanın kendi deneysel süreçleri ile rahatsızlığı iyileştirmeye çalışmasındansa bir hekime başvurması çok daha doğru bir yaklaşımdır. Kişinin cildine uygulamayı deneyeceği tariflerde alerji riskini değerlendirmesi ve bu gibi girişimler öncesinde bir hekime danışması da her zaman faydalıdır. Göz çevresi kırışıklıkları, göz altı torbaları, göz altı yağ bezeleri ve göz altı morlukları hakkında kulaktan dolma bilgiler ile denenen göz çevresi tedavileri hakkında asıl dikkat edilmesi gereken nokta ise, uygulamaların istenilen sonuçları vermeme ihtimali dışında var olan cilt rahatsızlığına yarardan daha çok zarar getirebilir olmasıdır.

Göz çevresi kırışıklıklarına Aknes çözümü sağlayan tedavinin fiyatı nedir?

Göz çevresi kırışıklıklarına ve sarkmalarına çözüm sağlayan Aknes tedavisine ilişkin merak edilen soruların cevaplarına yer verdiğimiz internet sitemizde hem yasal açıdan, hem de her tedavinin kişiye özel planlanması yaklaşımımıza bağlı olarak fiyat bilgisine yer verilememektedir. Başvurmayı düşündüğünüz tedavi uygulamaları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ya da muayene randevusu almak için +90 312 472 04 33 numaralı telefon numarasını arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.