Agnes Merkezleri ve Randevu Almak İçin

Göz Çevresi Kırışıklıkları

AGNES SİSTEMİ

Doktorlar İçin

AGNES SİSTEMİ

Öncesi & Sonrası

AGNES SİSTEMİ

Sivilce ve İzleri Tedavisi

AGNES SİSTEMİ

GIDI VE BOYUN ESTETİĞİ

Gıdı ve boyun estetiği amaçlı Aknes tedavisi

Omuzlar ve baş arasında kalan bölgede, çenenin alt tarafında yer alan yağ dokusu halk arasında gıdı, gıdık olarak adlandırılmaktadır. İngilizce ise bu görünüm “double chin” yani çift çene olarak ifade edilmektedir. Çene altında toplanan yoğun yağ tabakası boynun ideal ölçüde ince ve estetik görünümünü olumsuz etkilemektedir. Yüz bölgesinde özellikle çenenin ovalliğini ve estetik hattını da etkileyen gıdının kişiyi olduğundan daha yaşlı ve kilolu göstermesi hastaların boyun estetiği uygulamalarına başvurmasında etkili olan bir şikayettir.

Gıdı Tedavisi Öncesi Sonrası

Hastanın talebi ve isteği doğrultusunda gıdının toparlanması ve boyun bölgesinin estetik açıdan ideal hale getirilmesi yapılan cerrahi ameliyatlar ile mümkündür. Ancak estetik amaçlı başvurulan cerrahi ameliyatlar gerek genel anestezi gerektirmesi, gerekse girişimsel bir müdahale olduğu için ufak da olsa kesi izi bırakması sebebi ile hastaların ilk tercihi olmamaktadır. Operasyon sonrası gündelik hayata ve sosyal faaliyetlere doğrudan dönememek ve bir süre bölgeye özel bakım göstererek istirahat etme zorunluluğu da gıdı ve boyun estetiğine yönelik tedavi arayışında olan hastaların daha pratik yöntemlere yönelmesine yol açmaktadır.

Aknes Merkezleri ve Randevu Almak İçin...
Aknes Merkezleri ve Randevu

 • Medikal estetik kapsamında yer alan gıdı ve boyun estetiği amaçlı Aknes tedavisi, sorunu ameliyat ile çözmek istemeyenler ve genel sağlık durumu ameliyata uygun olmayan hastalar için alternatif çözüm sunar.
 • Gıdı ve boyun estetiği amaçlı tedavide hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlayan Aknes uygulaması medikal estetik alanında en yeni teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.
 • Gıdı problemi yaşayan ve boyun bölgesinin estetik bir görünüme kavuşacak şekilde şekillendirilmesini isteyen hastalara yenilikçi ve istikrarlı bir iyileşme sağlamayı hedefleyen Aknes tedavisi radyofrekans sistemi kullanımı ile gerçekleştirilir.
 • 3 seans sonrasında gıdı görünümüne karşı gözle görülür gelişme ve boyun bölgesinde yer alan cilt dokusunda değişim sağlanır.
 • Tedavi süreci kısadır ve boyun estetiğinin sağlanmasında hızlı çözüm sunar.
 • Gıdı ve boyun estetiği amaçlı Aknes tedavisi, epidermal katmanda, yani cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmaksızın, gıdı görünümüne yol açan fazla yağ dokusunun yok edilmesi yoluyla tedaviyi gerçekleştirir.
 • Uygulamanın etkileri ilk ay içerisinde ortaya çıkmaz ve vücutta yer alan fagositlerin yani, temizleyici hücrelerin bölgede faaliyete geçmesi sonrasında yağ dokusunun yok edilmesi ile 2 – 6 ay arasında gözle görülür hale gelir.
 • Gıdı ve boyun estetiği amaçlı Aknes tedavisinde cilt altında yeni kolajen sentezi tetiklenir ve boyun bölgesindeki cilt dokusunun kendisini yenilemesi ve toparlanması sağlanır.
 • Gıdı ve boyun estetiği amaçlı Aknes tedavisi ile elde edilen sonuçlar doğal bir görünüme sahiptir.
 • Gıdı ve boyun estetiği amaçlı uygulanan Aknes tedavisi, göz altı torbalarının, göz altı morluklarının, göz altı yağ bezelerinin giderilmesinde ve göz kapağı kırışıklıklarının iyileştirilmesinde de etki gösterir. Ayrıca sivilce tedavisi kapsamında yağ bezlerinin yok edilmesini de sağlar.

Gıdı ve boyun estetiği amaçlı Aknes tedavisi güvenli midir?

 • Sistemde yer alan mikro iğneler, radyofrekans enerjisinin cildin üst tabakasına zarar vermeden cilt altı dokulara etkili bir şekilde iletilmesine yönelik olarak, mikro-anatomi alanında gerçekleştirilen klinik çalışmalar sonrasında geliştirilmiştir.
 • Cildin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak üretilen radyofrekans sistemi FDA onaylıdır.
 • Sistem hekimler açısından da avantaja sahiptir ve uygulama sırasında güvenlik kontrolü sağlar.
“Operasyon sonrası gündelik hayata ve sosyal faaliyetlere doğrudan dönememek ve bir süre bölgeye özel bakım göstererek istirahat etme zorunluluğu da gıdı ve boyun estetiğine yönelik tedavi arayışında olan hastaların daha pratik yöntemlere yönelmesine yol açmaktadır.”

Ne gibi yan etkiler görülür?

Uygulamanın sonrasında hastayı zorlayıcı yan etkiler ortaya çıkarmaması tedavinin en önemli avantajlarından birisidir. İşlem sonrasında uygulamanın gerçekleştirildiği alanda hafif kızarıklık görülmesi ve hafif şişlikler oluşması normaldir. Bölgede ufak kabuklanmalar olabilir. Kabuklar elle koparılmamalı, kısa süre içerisinde kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir.

Gıdı neden olur?

Gıdı problemi genellikle kilolu kişilerde daha belirgin olmakla birlikte sadece vücut yağ oranı fazla olan kişilerde karşılaşılan bir problem değildir. İdeal kiloda olan kişiler de bölgesel açıdan boyun bölgesinde daha yoğun yağlanma yaşayabilmektedir. Boyun şekli ve gıdı görünümü bu açıdan genetik yatkınlığın belirleyici olduğu bir özelliktir. Kilolu kişiler kilo verdiklerinde vücudun genelinde olduğu gibi bu bölgedeki yağlardan da kurtulabilirler. Bölgeyi hareketlendirmek ve boyundaki yağ oranını azaltmak için yapılan bazı boyun egzersizleri de vardır ancak gıdı görünümü sıklıkla yapısal bir özellik olarak varlığını sürdürme eğilimindedir.

Boyun bölgesinde sarkma ve kırışıklık neden olur?

Yaşlanma cilt dokusunun sarkmasına ve kırışmasına kaçınılmaz bir şekilde etki eden ana faktördür. Özellikle yüz bölgesinde gözlemlenen yaşlanma belirtileri aynı şekilde boyun dokusunda da yaşanan olumsuz değişimler ile kendisini belli etmektedir. Yer çekiminin etkisi ile cilt aşağı doğru inerken, cildin sağlıklı ve gergin kalmasında etkili kolajen ve elastin sentezi mekanizmaları gücünü yitirdiği için boyun bölgesinde sarkıklık ve kırışıklık meydana gelmektedir.

“Bölgeyi hareketlendirmek ve boyundaki yağ oranını azaltmak için yapılan bazı boyun egzersizleri de vardır ancak gıdı görünümü sıklıkla yapısal bir özellik olarak varlığını sürdürme eğilimindedir.”

Gıdı ve boyun estetiği amaçlı Aknes tedavisinin fiyatı nedir?

Gıdı ve boyun estetiği amaçlı Aknes tedavisine ilişkin merak edilen soruların cevaplarına yer verdiğimiz internet sitemizde hem yasal açıdan, hem de her tedavinin kişiye özel planlanması yaklaşımımıza bağlı olarak fiyat bilgisine yer verilememektedir. Başvurmayı düşündüğünüz tedavi uygulamaları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ya da muayene randevusu almak için +90 312 472 04 33 numaralı telefon numarasını arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.